Živá hudba pro všechny generace

Základní informace

Jmenuji se Miroslav Bečička, jsem čtyčiačtyřicetiletý muzikant z Pardubic a zajistím Vám živou i reprodukovanou hudbu na vaši svatbě, oslavě, večírku, taneční zábavě nebo plesu.

S hraním v kapele i sám mám zkušenosti od svých 15 let, díky kterým na Vaši akci pojem "zábava" nebude jen frází, ale stane se skutečností. Zajistím pestrou hudební produkci pro všechny generace, přesně dle Vašeho přání (pouze sám s klávesami, kytarou a saxofonem, se zpěvačkou, s dalšími hudebníky nebo jako kompletní taneční orchestr, vhodný pro zábavy a plesy). Není problém vyplnit část produkce reprodukovanou hudbou nebo karaoke show.

Vlastním moderní zvukovou i světelnou aparaturu pro akce až do 300 posluchačů. Tedy nepotřebuji dalšího zvukaře, což se příznivě projeví na celkové ceně.

Mám rád rockovou muziku, kterou hraju s kapelou BoneSaver, takže i v produkci Béčobandu zazní spousty klasických rockových pecek. Případně je možné objednat BoneSaver buď jako hosta nebo hlavní kapelu.

Na těchto stránkách najdete pár informací, které Vám snad pomohou při rozhodování o tom, kdo se bude starat o zábavu na Vaší akci. Chcete nás slyšet naživo? Příjďte se podívat na některou z našich veřejných akcí. Ano, hudba má být především zábava. Zaručuji Vám, že já se hudbou zabývám jen a pouze pro zábavu a věřím, že to poznáty i vy, moji posluchači.

Hudba by měla být zdrojem radosti jak pro toho, kdo ji šíří, tak pro toho, kdo ji přijímá!

Repertoár

Za 30 let muzicírování jak sám, tak s kapelou, jsem vybudoval velice široký a pestrý repertoár, ze kterého není problém sestavit playlist pro jakoukoliv skupinu posluchačů.

Na skladbě repertoáru se lze dohodnout předem. Pokud třeba nechcete, abychom hráli "socialistický pop", lze tyto písně úplně vyředit z repertoáru a například se více zaměřit na taneční rytmy, jako jsou waltz, tango, foxtrot, blues, samba, cha-cha, jive a pod. Lze vynechat jakýkoliv styl, na který máte "alergii" a naopak zařadit více toho, co máte rádi. Je těžké se zavděčit 100% všem, ale vždy se snažíme jít s většinovým názorem.

Pilířem našeho repertoáru jsou hity a evergreeny populární hudby od 50. let minulého století po současnost a to převážně české  hudební scény. Postupným budováním repertoáru dle přání našich posluchačů již nechybí téměř žádný hit, běžně hraný podobnými kapelami, jako je ta naše. Namátkou jmenujme ty nejvýraznější:

Folk a Country: Nedvědi - Stánky, Valčíček, Franky Dlouhán; Tučný - Báječná ženská, Chtěl bych být medvídkem, Všichni jsou už v Mexiku; Další - Pampelišky, Veď mě dál, cesto má, Montgomery, Husličky ...

Klasické rockenrolly: Karel Zich - Není všechno paráda, Paráda; Nešlap mi na sandály, Filmové (Šakalí léta) - Na kolena, Rockenroll pro Beethovena, Jednou mi fotr povídá; Suchý - Šlitr - Honky Tonky Blues, Dítě školou povinné, Klementajn; Další - Šťastná ústa, Kdo má na přestávku nárok,...

Evergreeny: Náhrobní kámen, Ovečka, Severní vítr, Už mi lásko není 20 let, 500 mil, Cizinec na pobřeží, Loudá se půlměsíc, Čau lásko, Have you ever seen the rain, Xanadu, ABBA - Dancing queen, Money Money, Mama mia; Mike Oldfield - Moonlite shadows, Italské hity - Felicita, Un Italiano, Que sara,... a stovky dalších.

Rock a pop: Největší hity kapel Olympic, Katapult, Harlej, Kabát, Premier, Škwor, Jardy Hypochondra (Šenkýřka, Archivní), Chinaski, Divekej Bill, Tři sestry, Čechomor, Heleny Vondráčkové, Hany Zagorové, Michala Davida, Lucie Bílé, Ilony Czákové,... Ze zahraničních například Europe, Bob Marley, ABBA, Beatles, Aerosmith, Metalllica (Nothink Else Matters), Enrique Iglesias, Offspring, Elton John, Robbie Williams a dalších...

Současnost: Vybíráme největší "hratelné" hity posledních let s ohledem na taneční rytmus písně. Namátkou: Xindl-X (Anděl, Láska v Housce, Chemie, V blbým věku, Na Vodě), Nightwork (Globální oteplování, Slunce v duši, Tepláky), Kabát (Corrida, Burlaci, Malá dáma, Kávu si osladil, Banditi di Prague, Šaman, Pohoda,...), Kryštof, Chinaski, Mandrage (Šrouby a matice, Brouci, Hledá se žena), Mirai (Když nemůžeš, tak přidej) , Marek Ztracený, Jelen, Code Red - Kanikuly; We no speak americano,...

Lidovky a dechovka: Polka a valčík nesmí chybět na žádné taneční zábavě, plese nebo svatbě. Máme v repertoáru kolem padesáti "lidovek" od Moravanky, Karla Vacka a dalších.

Ostatní "taneční" muzika: S ohledem na dlouholeté zkušenosti z hudebního doprovodu tanečních kurzů máme v repertoáru široké spektrum nejrůznější taneční muziky v rytmech jako cha-cha, jive, waltz, rumba, samba, beguine, tango, foxtrot, čardáš, ale i let-kiss, swing, slowfox, mazurka nebo twist.

Aparatura a technické vybavení

Technika, kterou kapela používá, zásadně ovlivňuje výsledný dojem z celé produkce. Proto se snažíme neustále doplňovat naši zvukovou a světelnouo aparaturu, abychom Vám dokázali nabídnout co nejlepší zážitek. Hudbou se neživíme, ale provozujeme ji jako hobby a tím pádem je "výborný zvuk" jediný pojem, který nás dokáže uspokojit. Neustále sledujeme trendy a nové směry, kterými se zvuková a světelná technika ubírají a vybíráme si jen to nejlepší.

Díky tomu, že disponujeme valstní aparaturou a nepotřebujeme pro většinu akcí zvukaře, je konečná cena za kapelu příznivější. 

Pionýrské doby, kdy jsme hráli na doma vyrobené reproboxy a zesilovače jsou naštěstí už dávno za námi a tak Vám můžeme naservírovat zvuk z toho téměř nejlepšího, co je v této třídě zukových aparatur a nástrojů na trhu:

 • Reproboxy YAMAHA DXR10, DXR12, DSR15 + 2x Subwoofer YAMAHA DXS 12 a DXS15MKII - celkem 10kW špičkového výkonu a 136dB SPL
 • Kompaktní LineArray systém BOSE L1 Compact - 2ks - jako odposlechy nebo hlavní aparát pro menší akce
 • Keyboard Yamaha Tyros 4 - profesionální klávesy, arranžer, naprostá špička na trhu s keyboardy
 • Kytary Cort, Ibanez, Fender, Furch, Washburn
 • Saxofony Yamaha a Amati (sopran, tenor, alt)
 • Baskytara Fender
 • Mikrofony Shure SM58, Sennheiser 845, M-Audio Aries
 • Kytarové combo Roland Cube
 • Basobé combo Peavey
 • Mix Digitál Presonus StudioLive 16.0.2
 • Zvuková karta Presonus AudioBox 22 VSL
 • Světla American DJ, LED technologie, LASER

Má hudební historie

Pocházím z muzikantské rodiny, takže hudbou jsem byl "krmen" už od útlého dětství. Do Lidové školy umění jsem nastoupil už v 5 letech a to na bicí nástroje. Inklinoval jsem ale spíše ke klavíru, na který jsem v 8 letech přestoupil. V LŠU jsem zůstal až do svých 15 let, kdy jsem si pořídil první Keyboard a tím začala moje éra hráče na klávesové nástroje. Nejprve v tanečních s kapelou, později plesy a zábavy. Jak šla technika dopředu, začal jsem stále častěji aranžovat své oblíbené písničky pouze pro klávesy a tím začala moje éra "One Man Bandu", se kterým jsem začal jezdit po svatbách a různých rodiných oslavách. A tak to v podstatě pokračuje dodnes. V plesové sezóně hraju s kapelou Béčoband a Bonesaver a po zbytek roku sám, se svými klávesami, kytarou a saxofonem, případně v duu se zpěvačkou Markétou. Co se zpěvu týče, tak základy mám ze školního pěveckého sboru Korálek a pak již zkušenosti přicházely s postupem času. Dnes jsem schopen zazpívat za pomocí transpozice téměř veškerý POP, COUNTRY a ROCK repertoár.

Reference

Za svou hudební kariéru jsem svou hudbou potěšil již bezpočet klientů. Stovky plesů nejen na pardubicku, královéhradecku, chudimsku a přeloučsku, taneční kurzy v Přelouči, Chvaleticích, Pardubicích, další stovky svateb nejen v regionu východních čech, silvestrovské oslavy v Krkonoších, ale i v restauracích v okolí. Namátkově:

- Restaurace Recese HK
- Penzion Fajn Pardubice - Svítkov
- Penzion u sv Jana HK
- Penzion NAP Pardubice
- Restaurace Kozlovna Pardubice
- Restaurace Česká Stodola Heřmanův Městec
- Hotel Montana Špindlerův Mlýn
- Petrova a Špindlerova Bouda Špindlerův Mlýn
- ples Střední průmyslové školy potravinářské technologie Pardubuice
- maturitní plesy pardubických středních škol (SPŠE, SZŠ, SPŠP)
- ples Gymnázia Přelouč
- ples firmy AutoKelly Pardubice
- taneční kurzy Přelouč, Chvaletice, Pardubice

... a stovky dalších

Spolupracoval jsem s hudební agenturou pana Tomáše Bohó, který vám poskytne objektivní názor na naši hudební produkci.

Pokud máte pochybnosti o kvalitě naší produkce, stačí, když mě kontaktujete a já vám pošlu termíny akcí, kde hraju a které jsou volně přístupné, abyste se sami mohli přesvědčit, jestli zrovna moje hudba je ta pravá pro Vaši akci.
 

Vyhledávání

© 2018 Všechna práva vyhrazena.