Živá hudba pro všechny generace

Otázky a odpovědi

Ptejte se mě na co chcete

...a já vám odpovím.

Jak dlouho trvá příprava a úklid aparatury?

 Na místo většinou dorazíme hodinu, až hodinu a půl předem. V případě, že v místě hrajeme poprvé nebo je náročnější stěhování na pódium, může se doba přípravy prodloužit o 30 minut. Balení trvá téměř stejně, co příprava, případně je o něco málo kratší.

Kolik to bude stát?

Cena, kterou za kapelu zaplatíte, závisí na počtu hudebníků, délce produkce, ceny za dopravu a typu akce. Zavolejte nebo napište. Myslím, že budete příjemně přikvapeni. Doslova platí "za málo peněz - hodně muziky". Orientační ceny jsou uvedeny v menu Nabídka. Kapela si účtuje pouze za čas trvání akce, nikoliv za čas, kdy připravuje a sklízí aparaturu a provádí zvukové zkoušky. Neúčtujeme si ani žádné jiné náhrady, jako amortizace aparatury nebo diety. Cena, na které se domluvíme, je konečná. Případné doplatky jsou pouze za čas, odehraný nad dohodnutý konec akce.

Jaké jsou technické požadavky kapely?

 Pro duo potřebujeme místo pro rozložení aparatury minimálně cca 3x2 metry, samostatnou zásuvku 230V/16A (jde to i na 10A bez použití světelné aparatury), místo na parkování 1 osobního automobilu a v případě venkovní produkce kryté podium, chráněné před povětrnostními vlivy počasí a přímým slunečním svitem.

Pro větší kapelu (2-5 muzikantů) je potřeba prostor minimnálně 5x3 metry, zásuvka 230V/16A (nebo 400V/16A) a místo pro zvukaře cca 5-10 metrů před pódiem. Ostatní požadavky jsou jako pro duo.

Jak je to s autorskými právy?

 OSA, neboli ochraný svaz autorů, požaduje registraci veřejných produkcí a zaplacení autorského poplatku dle sazebníku. Tento poplatek a registrace jde na vrub pořadatelů, kteří jsou zodpovědni za případné sankce.

Kapela na vyžádání předá pořadatelům seznam skladeb, hraných během její produkce (není již nutně vyžadováno, lze platit paušálně).

Více informací na: www.osa.cz, sazebník: osa.cz/media/84624/sazebnik_osa2011_m.pdf

Vyhledávání

© 2018 Všechna práva vyhrazena.